Tepovanie

Prečo je tepovanie dôležité?

Mnohí si myslia, že tepovanie nepotrebujú. Zdá sa, že po vysávaní sa zbavíte všetkých nečistôt. Či už je reč o vašej domácností alebo interiéri auta, je dôležité zamerať sa najmä na vaše zdravie. V čalúnených povrchoch sa sústredí prach, špina a množstvo roztočov. Tie môžu byť veľmi nebezpečné a sú často prenášačmi rôznych chorôb. Bežným vysávaním sa však zbavíte len povrchovej špiny a často sa vám nepodarí odstrániť ani všetko viditeľné znečistenie.

Koberce

Vo vláknach kobercov sa skrývajú roztoče, prach, alergény či časti peľu, ktoré znižujú kvalitu ovzdušia a spôsobujú alergie. Pri chôdzi po koberci sa víria vzduchom a prenášajú do celej miestnosti. Ani pravidelným vysávaním sa nezbavíte všetkých nečistôt. Koberec by ste si mali dať vytepovať už predtým, ako začne ukazovať známky znečistenia. Ak sa v ňom usadí príliš veľa špiny, môžu sa vlákna poškodiť natoľko, že váš koberec už nikdy nebude vyzerať ako nový. Pri čistení myslite aj na prevenciu. Odborníci odporúčajú nechať si profesionálne vyčistiť koberec aspoň raz v roku. Ak však po vašej domácností pobehujú detičky alebo štvornohí miláčikovia, mali by ste vašim kobercom dopriať hĺbkové čistenie aspoň dvakrát ročne.

koberec - clanok
matrac - clanok

Matrace

Hádam najčistejším povrchom vo vašom byte by malo byť miesto, kam každý deň skladáte hlavu a kde trávite tretinu svojho dňa. Zrejme už každý vie, aký je spánok dôležitý pre náš život. Snažíme sa investovať peniaze do kvalitných matracov, no ani tie nás nebudú chrániť neustále. Netreba zabúdať na pravidelné čistenie. Odborníci odporúčajú časté pranie poťahu a vysávanie matraca. Podobne ako pri kobercoch by ste si mali dvakrát ročne dopriať vašej posteli hĺbkové čistenie. Tepovanie je pre vás tým najlepším riešením. Nielenže sa zbavíte nepekných fľakov, prachu , plesní a roztočov, ale ešte aj ušetríte tým, že predĺžite životnosť vášho matraca.

Sedacie súpravy a kreslá

U väčšiny domácností je práve obývačka miesto, kam pozývame našich hostí. Každý chce mať preto dokonale čistú sedačku a kreslá, no mnohí s malými deťmi či domácimi maznáčikmi o tom vedia svoje. Znečistenia, ktoré sa nám nepodarí odstrániť často prekrývame alebo radšej siahneme po novej pohovke. Nezabúdajte ale, že stále je tu ešte iná voľba. Mnohí naši zákazníci sa už presvedčili, že tepovanie dokáže odstrániť aj staré usadené fľaky a nečistoty. Ak aj vás trápi nedokonale vyčistená sedačka alebo kreslá, neváhajte nás kontaktovať. Neskrývajte svoju pohovku a nechajtu ju žiariť. Pomôžeme vám zbaviť sa všetkých viditeľných znečistení. Vaša sedačka zostane čistá a bude príjemne voňať.

sedacka - clanok
interier auta - clanok

Interiér auta

Kabína auta je uzatvorený priestor, do ktorého postupne nanášame nečistoty z vonkajšieho prostredia. Najviac špiny sa však ukladá do kobercov, čalúnenia a všetkých savých materiálov v interiéri auta. Počas jazdy vzduchom víria tieto nečistoty, ktoré následne vdychujeme. Aj preto vám odporúčame pravidelne venovať pozornosť svojmu vozidlu a nechať ho odborne vyčistiť. Firma Fiser vám  ponúka kompletné vyčistenie interiéru, ktoré zahŕňa vytepovanie všetkých látkových a kožených povrchov, čistenie a ošetrenie skla a plastov.

Naše práce

Zaujala vás naša ponuka?

Neváhajte ani sekundu